psikolog-istanbul-atasehir
Psikolog İstanbul Ataşehir
21 Ocak 2017
psikolog-destegine-mi-ihtiyaciniz-var
İstanbul Psikolog Randevu
27 Ocak 2017

İstanbul Beşiktaş Psikolog Merkezleri

psikolog-merkezleri

Hayatımız boyunca zaman aman yaşam zorlukları yaşarız. Bu güçlüklerin bazılarını çabucak atlatmak ve onlarla başa çıkmakta zorluklar çekebiliriz. Bir kişinin elinde mevcut olan kaynakları bu güç problemleri çözebilmek için yeterli olmayabiliyor. Böyle durumlarda insanlar psikolojik yardıma ihtiyaç duyabiliyorlar. İstanbul, İzmir, Ankara gibi büyük şehirlerde her durumda olduğu gibi psikolojik tedavi yöntemlerinde de en iyi uzmanları bulabilirsiniz. Özellikle İstanbul’da yaşayanlar için Beşiktaş Belediyesi son dönemde psikolojik ve danışmanlık hizmetlerini arttırmıştır. Halkın psikolojik sorunlarına destek sağlayabilme anlayışında olan belediyenin bu hizmetleri ücretsizdir. Bunun yanında yine Beşiktaş psikolojik danışmanlık merkezleri açısından oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. Belirli seans ücretleri ödeyerek iyi uzmanlardan psikolojik tedavi alabilmek mümkündür.

Beşiktaş’ta Çocuklar ve Ergenlik Dönemi için Psikoterapi Hizmeti

Çocukluk ve ergenlik döneminde yaşanan psikolojik sorunlar kişinin bütün yaşantısını etkilemektedir. Özellikle bu dönemde alınan psikolojik yardımlar kişinin fiziksel ve zihinsel gelişimi için oldukça büyük önem taşımaktadır. 0 – 18 yaş arası çocuk ve ergen bireyler için Beşiktaş Belediyesi tarafından sağlanan psikolojik destek ve çalışmalar bulunmaktadır. Uzman Klinik Psikolog Nergiz Özdemir tarafından sunulmakta olan bu hizmet de ücretsiz olarak vatandaşlara sunulmaktadır. Bu terapiden yararlanmak isteyenler hafta içi her gün kliniklerde tedavi olabilmektedir. Ayrıca 444 44 55 numarasından randevu almak gerekmektedir.

Yetişkinlere Yönelik Psikoterapi Hizmeti

18 yaşını aşmış bireyler için verilen bu hizmette seanslar 45 dakika sürmekte ve terapiler Klinik Psikolog Gülce Fıkırkoca ile Klinik Psikolog Melike Erok tarafından gerçekleştirilmektedir. Her boyuttaki psikolojik rahatsızlık için başvurulabilecek terapilerde yine aynı numara ile randevu alınması gerekmektedir ve ve çağrı merkezi 24 saat hizmet vermektedir.

Engelli Bireyler ve Ailelerine Yönelik Psikoterapi Hizmeti

Engelli bireylerin günlük yaşantıları içerisinde karşılaştıkları sorunlar ve engeller psikolojik anlamda problemleri de beraberinde getirebilmektedir. Yapılacak olan psikolojik destek ile kişinin yaşantısını daha kontrollü, daha öz güvenli ve psikolojik olarak daha güçlü bir şekilde devam ettirmesi sağlanmaktadır. Aynı zamanda engelli kişinin aile yakınları da kendisini psikolojik baskı altında bulabilir veya kendisini yeterince destek olamamış hissine kapılabilir. Bu noktada engelli bireylerin aile yakınlarına da ücretsiz psikolog yardımı sağlanmaktadır. Psikolog Başak Pelin Akgün danışmanlığında gerçekleşen terapilerden faydalanmak için de çağrı merkezinden randevu alınması gerekmektedir.

Aile Danışmanlığı

Aile içi sorunlar ve ailenin bütünlüğünün daha sağlam temellere dayanmasını hedefleyen aile danışmanlığı hizmeti de Beşiktaş Belediyesi tarafından ücretsiz olarak sağlanmaktadır. Bu terapi yardımı ile daha mutlu ve daha huzurlu bir aile ortamına kavuşulması amaçlanmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir