kurum-psikologlari
Kurum Psikologları
30 Ocak 2017
istanbul-psikolog-merkezleri
İstanbul Psikolog Merkezleri
5 Şubat 2017

İstanbul Psikolog Klinikleri

psikolog-klinikleri

İstanbul’un derdi büyük artık klişe haline gelmişse de kesinlikle doğru diyebiliriz. Özellikle trafik çilesi, son zamanlardaki terör saldırıları, yaşam sıkıntıları, maddi zorluklar, yoğun hayat temposu, stres dolu iş hayatı gibi sebepler sıralanınca psikolojik oldukça zorlu bir şehir diyebiliriz İstanbul için. Hal böyle olunca ise İstanbul psikolog klinikleri açısından da zengin bir tablo çiziyor. Biraz önce saydığımız sebepler birçok psikolojik rahatsızlığın temel nedenleridir. Böyle düşünülünce eğer İstanbul’da yaşıyorsanız bir psikoloğa ihtiyaç duymanız oldukça normaldir. Mesleki ve akademik anlamda kendisini geliştirmeyi başarmış, etkili tedavi yöntemlerini fark etmiş ve uygulayabilen psikologlar ise her yerde olacağı gibi İstanbul’da da bir adım öndedir.

İstanbul’da Yaşayanlar Psikolog Seçiminde Nelere Dikkat Etmeli

İstanbul’un en büyük problemidir trafik senelerdir çözülemeyen, bunun yanı sıra trafik oldukça gergin ve stresli bir ortamdır ki bir psikoloğa stresinizden kurtulmak için giderken yolda çekeceğiniz bir trafiği istemezsiniz ki bu da evinize yakın bir psikolog seçmenizde fayda var demektir. İkinci dikkat etmeniz gereken ise gittiğiniz psikoloğu araştırmanız ve psikoloğa güvenmenizdir. Psikoloğunuza güvenerek gittiğinizde işleri hem onun için hem de kendiniz için kolaylaştırmış olursunuz. Psikoloğunuz için kendisine güvenen ve her şeyi çekinmeden anlatabilen bir hasta daha rahat bir çalışma imkanı sağlayacaktır, sizin için ise üzerinizde daha rahat çalışan psikoloğunuz tedavinizi daha kısa sürede tamamlaması gibi olumlu bir sonuç doğuracaktır. Bunun dışında psikoloğunuzu iyi anlaşabileceğinizi düşündüğünüz ve konuşmaktan keyif alacağınız birini seçin böylece sizin kendinizi rahatça ifade edebileceğiniz biriyle olmak daha rahat ve doğal davranmanıza sebep olur ki bu da doktorunuzun işini kolaylaştıracak etkenlerden birisidir.

Özel Muayenehaneler Mi Devlet veya Özel Hastaneler Mi?

Bu üçlü arasından psikoloji dalı için seçim yapacaksanız şunları bilmelisiniz;

  • Özel muayenehaneler hastanelere nazaran bir miktar daha pahalı olabilmekle beraber bu muayenehaneler daha küçük olması sebebiyle daha az hastayla ilgilenirler. Bu durum size ayrılan zaman ve size gösterilecek özel ilgiye sebep olur. Bunun haricinde ise psikolog seçimi dikkatlice yapılmalıdır ve sizin rahatsızlığınızda uzmanlaşmış olmalıdır.
  • Özel Hastanelerde gördüğünüz özel ilgi bir nebze düşse de fiyatları da bir nebze daha uygun olabiliyor. Burada yine psikolog seçimi iyi yapılmalıdır.
  • Devlet Hastanelerinde doktoru özellikle çok iyi seçmelisiniz ki zaten kısıtlı olan zamanınızda bir gelişme sağlayabilesiniz. Bir devlet hastanesine gitmeyi düşünüyorsanız tedavi süresini dengelemek amacıyla daha sık randevular almanız gerekebilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir