psikolog-tavsiye
İstanbul Psikolog Tavsiye
15 Ocak 2017
psikolog-istanbul-atasehir
Psikolog İstanbul Ataşehir
21 Ocak 2017

İstanbul Psikolog Numaraları

istanbul-psikolog

Psikoloji bilimi günümüz dünyasında en temel alanlardan biri olup önemi gitgide artmaktadır. Yaklaşık olarak 50 civarında uzmanlık dalı olan bir bilim ve meslek alanıdır. Psikoloji biliminin pek çok uzmanlık alanı vardır. Sağlık Piskolojisi, Eğitim Psikolojisi, Nöropsikoloji, Okul Psikolojisi, Endüstri Psikolojisi, Spor Psikolojisi, Adli Psikolojisi, Trafik Psikolojisi, Psikometri gibi uzmanlık alanlarını sayabiliriz. Psikologluk mesleğini icra edenler çalışma alanlarını beyin davranış ve çevre davranış ilişkisi üzerinde yoğunlaşarak çalışmalarını sürdürürler. Aynı zamanda araştırmacı olarak da gözlem, deney ve analiz gibi birçok bilimsel yolları kullanırlar. Bilimsel olguları uygulamaya koyabilmek için yaratıcılıklarını ve empati yeteneklerini ortaya çıkarırlar. Kişilerin ve toplumların değişmekte olan gereksinimlerini karşılayabilmek amacı ile araştırmalar yapıp bu durumları geliştirirler. Ülkemizde ve özellikle büyük şehirlerde uzmanlık alanlarını geliştirmiş psikologlar bulunuyor. İzmir, Ankara ve İstanbul psikologları ülkemiz çapında oldukça tanınan ve tercih edilen psikologlardır.

Psikologların Çalışma Alanları Nelerdir?

Psikologların çalışma alanları bakıldığı zaman sayılarının ve yaptıkları etkinliklerin günden güne arttığını görebiliyoruz. Bireylerin ve toplumların sorunlarının pek çoğunun insanın kendi davranışıyla ilgili olduğu için psikologların sayılamayacak kadar çok çalışma alanı vardır. Mesela kişiler arası iletişimde ortaya çıkan zorluklar, ev ya da sokakta yaşanan şiddetler, zarar verici davranışlar, okul sorunları, evlilik problemler, fobiler, kaygılar, cinsel problemler, iletişim kurma bozuklukları gibi daha pek çok sayılabilecek alanlarla ilgilenebilirler.

Psikologlara Nasıl Ulaşabiliriz?

Psikologlar bakıldığı zaman insanlar tarafından iletişim kurmanın çok zor olduğu bir meslek olarak görebilirler. Hatta çoğu insan psikoloğa gitmenin yanlış olduğunu düşünür. Aslında durum böyle olmamalıdır. İnsanlar nasıl ki ateşi yükseldiğinde doktora gidiyorsa hayatta bazı sorunları kendi başına çözemediği zamanlarda da psikoloğa gitmek zorundalardır. Zorundalar diyoruz çünkü psikologların gerçek anlamda kişinin ruhsal ve fiziksel sağlığını tetikleyecek sorunlarını ortadan kaldırmada başarılı sonuçlar elde ettiği biliniyor. Pekala psikologlara nasıl ulaşabiliriz? Aslında günümüz dünyasında bu soruyu sormak biraz garip olsa bile bazılarımız için bu sorunun cevabı bilinemeyebiliyor. Ülkemizde sayısız denecek şekilde psikolog hizmetleri bulunuyor. Gerek seans ücreti ödeyebileceğimiz gerekse belediyelerin ücretsiz hizmeti olarak verilen psikolojik tedaviler olsun psikoloğa gitmek isteyen bir kişi rahatlıkla bu isteğini gerçekleştirebilir. Özellikle İstanbul’da alanında yetişmiş psikologlar ülkemizde ve hatta dünyada ünlü olmuş diyebileceğimiz isimler bulunuyor. İstanbul psikolog numaraları bilgilerini internette detaylı bir şekilde arayıp bulabilmek oldukça basit diyebiliriz. İstanbul’un ünlü psikologlarından randevu alabilmeniz için şimdiden bir göz atmanızı tavsiye ederiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir