psikolog-merkezleri
İstanbul Beşiktaş Psikolog Merkezleri
24 Ocak 2017
kurum-psikologlari
Kurum Psikologları
30 Ocak 2017

İstanbul Psikolog Randevu

psikolog-destegine-mi-ihtiyaciniz-var

Psikologların günümüz dünyasında insan sağlığına olan etkileri tartışılmayacak kadar fazladır. Her ne kadar daha modern bir dönemde yaşasak bile, insanlar hayati sorunlar içinde pek çok problem yaşayabilirler. Bazı durumlarda psikolojik sorunlar genetik de olabilmektedir. Genetik problemler bireylerin belli bir ruh hallerine göre şekillenerek açıklanabilir. Bu gibi durumlara örnek olarak intihara eğilimli insanları göstermek çok mümkün olacaktır. Ülkemizde psikolojik problem yaşama seviyesinin çok yüksek olduğunu söylemek yanlış değildir. Bu konuda çok zor ilerleyen sınav sisteminin gençlerin psikolojik hallerini bozmasının, oldukça yüksek boşanma oranlarının çocuklar ve çiftlerin psikolojik durumlarını etkilemesi, travmatik durumların yaşanmasının çok büyük payının olduğunu söyleyebiliriz.

İstanbul’un En İyİ Psikologları Kimlerdir?

Türkiye’de psikolojik problemlerle baş etmeye çalışan uzman psikologların olduğunu bilmek elbette ki içimizi rahatlatıyor. Bu psikologlardan pek çoğu ise İstanbul’da hizmet veriyorlar. İstanbul ili bu konuda çok sayıda alanında uzmanlaşmış psikolog barındırmaktadır. Bunun yanında İstanbul’da hizmet veren psikologların her bir tanesinin belli bir alanda yetiştiğini söylemek de doğru olacaktır. Bu yazıda sizler için İstanbul ilinde en ünlü psikologlardan birkaç tanesinin hangi alanlarda uzmanlaştığını anlatacağız. İstanbul’un en iyi psikologlarından randevu almak için istediğiniz psikoloğun numarası ya da internet adresinden ulaşabilirsiniz.

Erol Güngör

İstanbul’un en ünlü psikologlarından olan Erol Güngör 1961 yılında İstanbul Üniversitesi’nden mezun olmuştur. Asistanlık dönemini Tecrübi Psikoloji kürsüsünde tamamlayarak sosyal psikoloji ile ilgilenmeye başlamıştır. Sosyal psikoloji alanında pek çok önemli eser ortaya koyup bunları Türkçe diline çevirmiştir. Yaptığı çalışmalar ile İstanbul’da sosyal psikoloji biliminin gelişmesinde çok önemli katkıları olmuştur.

Çiğdem Kağıtçıbaşı

Sosyal psikolojinin kurucularından olup uluslar arası psikoloji dünyasının en önemli Türk bilim insanlarındandır. Yapmış olduğu araştırmalarda insan gelişimi ve aile ilişkileri arasındaki iletişimleri göz önünde bulundurmuş ve incelemiştir. Yapmış olduğu bu araştırmaların sonucunda psikoloji biliminde Amerika egemenliğine karşıt çıkmış ve buna rağmen en olumlu tepkileri Amerika’dan almıştır. Genellikle yaptığı araştırmalar gelişim psikolojisine dayanmıştır. Uzmanlaştığı konular ise aile; erken çocukluk dönemi, ebeveynlik ve kültürel anlamda insanlığın gelişimi gibi alanlardır. Günümüzde İstanbul ilinin en ünlü psikoloğu olup hastalarına hizmet etmeye devam ediyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir