toplumsal-cinsiyet-nedir
Toplumsal Cinsiyet Nedir?
17 Kasım 2016

Psikolog Desteğine Mi İhtiyacınız Var?

psikolog-destegine-mi-ihtiyaciniz-var

İstanbul gibi büyük, yoğun ve stresli bir şehirde zaman zaman herkesin bir psikolog desteğine ihtiyacı olabiliyor. Kimi zaman ilişki sorunları, evlilik problemleri, kimi zaman kişisel psikolojik sorunlar psikolog desteğine başvurmamıza sebep olabiliyor. Bu sorunların üstesinden gelebilmek için bize doğrudan ulaşarak randevu alabilir ve klinik psikologlarımızla kısa sürede seanslarınıza başlayabilirsiniz. Psikolog İstanbul şeklinde google üzerinden araştırma yaparken birçok uzmana ulaşabilirsiniz, bunlar arasında seçim yaparken titiz bir şekilde tercih yapmanız daha faydalı bir karar almanızı sağlayacaktır. 

Psikolog İstanbul Araması Yaparken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

İstanbul gibi olanakların çok fazla olduğu bir şehirde psikolog seçerken yapacağınız tercihlerde karşınıza birçok alternatif çıkacaktır. Peki, bu tercihler arasından size uygun psikoloğu nasıl seçeceksiniz? Psikolog tercihini yaparken zorlanmanız çok normal, çünkü bu konunun uzmanı değilsiniz. Ancak psikolog tercihinde yanılmamanızı sağlayacak bazı kriterler mevcut.

  1. Öncelikle İstanbul gibi büyük bir şehirde psikolog tercih ederken ne için başvurduğunuzu belirlemeniz gerekiyor. Yani siz çocuk veya ergen psikoloğu mu araştırıyorsunuz? Yetişkin psikoloğu mu araştırıyorsunuz? Yoksa evlilik ve aile psikoloğu mu araştırıyorsunuz? Gidiş amacını belirlemeniz ne tür bir psikolojik destek alacağınızı belirleyecektir. 
  2. Psikolog İstanbul şeklinde internet üzerinden araştırma yaparken hangi konuda destek alacağınıza karar verdikten sonra bu konunun uzmanı psikologları araştırmanız gerekecektir. Yani lisans eğitimini psikoloji üzerine yapmış olması bakacağınız ilk nokta olmalıdır.
  3. Psikolog İstanbul araştırması yaparken psikolojik destek alacağınız kişinin sizin destek almak istediğiniz konu üzerine uzmanlık yapıp yapmandığına dikkat etmeniz gerekecektir. Örneğin siz psikolog İstanbul araştırması yaparken çocuk psikoloğu aratırıyorsanız o kişinin çocuk psikolojisi üzerine, yetişkin psikoloğu arıyorsanız yetişkin psikolojisi üzerine klinik psikoloji eğitimini tamamlayarak klnik psikolog ünvanını almış olduğuna dikkat etmeniz gerekecektir. Aksi taktirde psikolog İstanbul araştırması yaparken karşınıza çıkacak ilk uzmana gitmeniz yanlış karar almanıza sebep olabilir.
  4. Lisans ve yüksek lisans eğitimini almasının ardından kendisini eğitimlerle ve konferanslarla da geliştiren uzman sizin için çok daha faydalı olacaktır. Gideceğiniz psikologda bu kriterleri incelediğinizde çok fazla yanılma şansınız olmayacaktır.

İstanbul İyi Psikolog Tavsiye

İstanbul iyi psikolog tavsiyelerini incelerken yapacağınız araştırmalarda yukarıda bulunan maddeleri gözden kaçırmamanız gerekmektedir. Aksi taktirde size yapılan tavsiyelerin çok fazla işlevi olmayacaktır. Psikoloğun uzmanlığının sizin destek almak istediğiniz konu üzerine olması İstanbul’da tavsiye edilen psikoloğun sizin psikolojik sorununuzun üstesinden gelmenizi sağlayacaktır. İyi Psikolog tavsiyesi alırken sizinde araştırmayı elinizden bırakmamanız gerekir. İstanbul iyi psikolog araştırması yaparken, dikkat etmeniz gereken şey onun iyiliğinden daha önce uzmanlık alanı olmalıdır. Uzmanlık alanına göre iyi ya da kötü olduğu araştırılmalıdır. Ne kadar iyi olursa olsun uzmanlık alanı sizin destek alacağınız konuyla ilgili olmadığı taktirde fayda sağlayamayacaksınız ve sizin için iyi psikolog olmayacaktır. 

Kadıköy/İstanbul’da bulunan merkezimize psikolojik sorunlarınızdan kurtulabilmeniz için bekliyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir